Pět důvodů, proč při expanzi do zahraničí zvolit externí fulfilment centrum

Plánujete se svým e-shopem vstoupit na zahraniční trhy? Pak je třeba dobře si spočítat nejen náklady na marketing, ale také na komplexní řízení skladových zásob. Podívejte se na 5 důvodů, proč vám může fulfillment centrum pomoci k snadné a rychlé expanzi na nové trhy.

Fulfillment je služba, která pro e-shopy zajišťuje komplexní služby spojené se skladováním, rozesíláním a reklamacemi zboží.

Zajistíte rychlou a efektivní expedici vašeho zboží.

Na zahraničních trzích chtějí mít zákazníci objednané zboží co nejrychleji u sebe. Zásilku zpravidla očekávají již druhý den po objednání. A právě rychlost dodání zboží je největší předností správného fulfillment centra. To zajišťuje efektivní odbavení všech zásilek a jejich distribuci minimálně jednou denně. Ve většině případů také centrum spolupracuje s více kurýrními službami pro větší rychlost i výslednou nižší cenu za dopravu. Celý prodejní proces tak můžete hodit na bedra provozovateli fulfillment centra. Skvělé, že? A efektivita? Každé fulfillment centrum pracuje se zbožím více zákazníků, takže se mezi ně rozděluje cena za práci všech zaměstnanců centra. Výsledné náklady jsou tedy nižší než v případě provozování vlastního odloučeného skladu samotným e-shopem. 

Logistiku máte bez starostí.

Řešit uskladnění vašeho zboží v cizí zemi vždy zabere čas. Ani pak nebudete mít jistotu, že nenastanou komplikace. Dává tedy smysl vše svěřit důvěryhodnému partnerovi, kterým je nejčastěji právě fulfillment centrum. Jeho zaměstnanci mají zkušenosti s intralogistickými procesy včetně přejímky zásob, vlastním skladováním, tříděním a vychystáváním produktů, balením i štítkováním, rozesíláním zásilek i řízením reklamací a vratek. Zkrátka je toho fůra. Naštěstí můžete všechny tyto procesy nechat na provozovateli centra a vám zbude více času na vlastní byznys.

Ušetříte za dopravu zásilek.

Šikovný provozovatel fulfillment centra má díky vysokému objemu expedovaných zásilek výhodnější ceny u největších dopravců v zemi. Navíc se nemusíte starat o obalový materiál, který je v dikci centra. To se umí opět díky velkým objemům dostat na nižší ceny. 

Neztrácíte čas vyřizováním reklamací.

Výměna zboží, vrácené zásilky při nepřevzetí zboží, komunikace s dopravci i všechny úkony spojené s reklamacemi na zahraničním trhu. To vše jsou služby, které externí fulfillment centrum řeší za provozovatele e-shopu. Velkou výhodou je v případě vrácení zboží rychlá zpětná reakce. Vrácené zboží totiž neputuje přes půl Evropy do centrálního skladu e-shopu, ale jen do blízkého fulfillment centra, kde se obratem vyřizuje.

Neřešíte zákaznický servis.

Komunikace se zákazníkem je základem úspěchu. A kvalitní dodavatel služeb fulfillment centra vám v případě potřeby nabídne i kompletní klientský servis. Tedy řešení zahrnující zákaznickou podporu v mateřském jazyce dané země, ideálně e-mailem, telefonem nebo on-line chatem. Taková služba pak bývá opět výhodnější, protože dochází ke sdílení hodinové sazby zaměstnance s dalšími zákazníky centra, kteří zákaznický servis taktéž využívají.

Kdo počítá, může hodně ušetřit. To platí i v případě využití fulfillment centra. Služba se vyplatí e-shopům, které nechtějí řešit logistiku ve své vlastní režii, nebo si spočítaly, že náklady za skladovné, lidskou práci, logistiku, dopravu, IT support nebo skladový software budou nakonec větší, než když tuto službu využijí na externí bázi. Bonusem spolupráce s fulfillment centrem pak může být jasná kalkulace ceny ze strany poskytovatele této služby, okamžitý a automatický on-line přenos objednávek do skladového systému nebo osobní přístup provozovatelů centra ke každému zákazníkovi v jeho mateřském jazyku. Společným zájmem obou stran by totiž vždy měla být snaha dosáhnout vyšších obratů i nižších nákladů.

Vyhněte se chybám při příjmu objednávek, evidenci i expedici zboží. Snižte své náklady na rozjezd vašeho e-shopu v zahraničí a začněte využívat služeb externího fulfillment centra. Vyplatí se to.