Chci spustit subscription box pro zákazníky. Na co si dát pozor?

V minulém článku o předplatném jsme se zabývali výhodami prodejního modelu předplacených balíčků. Mezi ně patří například stabilní příjem, možnost komunikovat se zákazníkem častěji, nebo to, že snáze dosáhnete prodejů v zahraničí. Pojďme se ale dnes podívat, na co se připravit:

  • Balíček a produkty. Zboží má být různorodé, zajímavé a co nejlépe pokrývat potřeby zákazníka. Také se zamyslete nad možnosti personalizace. Je to must-do hlavně pro boxy s jídlem kvůli možným alergiím zákazníků. I vcelku malý krok udělá velký dojem na zákazníka a zvedne jeho loajalitu. Nejde při tom jen o samotné produkty, které do krabice dáte. Když si zákazník kupuje předplatné, kupuje vlastně spíše zážitek, než zboží. Na vás pak je tento zážitek doručit. Zákazník by měl cítit, že dostává dárek, a dárek by měl být krásně zabalený a vyvolávat radost už na první pohled. Krásné rozložení zboží uvnitř nebo personalizovaná maličkost také výrazně zlepší vztah zákazníka k prodejci i samotnému balíčku. 
  • Cena. Cenotvorba je vždy náročným úkolem. V perfektním případě je cena balíčku nižší, než kdyby zákazník nakoupil výrobky zvlášť. Je dobré srovnat svou cenu s cenou konkurence, pokud již na trhu existuje. 
  • Logistika. Model subscription boxů přináší dodatečné starosti s logistikou. Pokud máte i jen 10 odběratelů měsíčně, i oněch 10 krabic musí být správně poskládáno, sbaleno a včas odesláno. I pro malé množství objednávek je to hodně práce, proto se může vyplatit logistiku delegovat na jinou firmu. To vám dovolí se soustředit na vytváření samotného produktu a udržování vztahu se zákazníky. Navíc si službu delegování logistiky můžete zvolit u firmy v zahraničí a začít tak ihned prodávat nejen v České republice, ale také v zahraničí.

Pro další inspiraci doporučujeme portál Cratejoy, na kterém naleznete všechny možné boxy. Přes stejný portál také můžete prodávat svůj program předplatného v zahraničí a dosáhnout tak na mnohem větší trh.

Leave a Reply